Kontakt - Swiss Education Group

Kontakt

Vill du ha mer information vg fyll i kontaktformuläret

Eller kontakta våra studievägledare direkt. Du kan också skicka email till våra studentambassadörer om du vill komma i kontakt med studenter som går på skolorna.


Kontakta våra studievägledare direkt

Vi hjälper dig med allt ifrån vägledning inför ditt val av skola och program till ansökan, information om CSN och kostnad, samt förberedelser inför skolstart.

Öppettider:
Måndag – fredag 09.00-17.00
Under introduktionshelgerna på skolorna går det även att ringa på helgen.

Magdalena Andreou
Administratör och antagningsansvarig
Tel: +46 760 29 64 64
Email: antagning@swisseducation.se
Love Starke
Studievägledare
Tel: +46 723 66 61 56
Email: love.starke@swisseducation.se
Maja Tsiaklides
Studievägledare
Tel: +46 731 42 82 72
Email: maja@swisseducation.se 
Levi Kritikou
Studievägledare
Tel: +46 760 29 64 64
Email: levi.nikitin@swisseducation.se

Studentambassadörer

Du kan även kontakta våra studentambassadörer om du vill komma i kontakt med en student som studerar hos oss för tillfället.

Gustav Lundberg
E-mail: gustav.lundberg@him-mail.ch
Skola: HIM – Hotel Institute Montreux
Språk: Svenska & engelska​
Gaelle Boutros
E-mail: gaelle.boutros@him-mail.ch
Skola: HIM – Hotel Institute Montreux
Språk: Svenska & engelska
​Drazen Duric
E-mail: drazen.duric@him-mail.ch
Skola: HIM – Hotel Institute Montreux
Språk: Norska & engelska
​Sven Wirje
E-mail: axel.wirje@him-mail.ch
Skola: HIM – Hotel Institute Montreux
Språk: Svenska & engelska
​Elin Wallington
E-mail: elin.wallington@him-mail.ch
Skola: HIM – Hotel Institute Montreux
Språk: Svenska & engelska
​Emelie Sörensen
E-mail: emelie.sorensen@him-mail.ch
Skola: HIM – Hotel Institute Montreux
Språk: Svenska, engelska, tyska & franska
​Jenny Ulvinen
E-mail:  jenny.ulvinen@him-mail.ch
Skola: HIM – Hotel Institute Montreux
Språk: Svenska & engelska
Bojan Jusufovic
E-mail: bojan.jusufovic@him-mail.ch
Skola: HIM – Hotel Institute Montreux
Språk: Svenska, engelska & bosniska
​Joel Eriksson
E-mail:  nils.eriksson@him-mail.ch
Skola: HIM – Hotel Institute Montreux
Språk: Svenska & engelska
Ylva Banelind
E-mail: ylva.banelind@cesarritzcolleges.ch
Skola: César Ritz Colleges ( Le Bouveret)
Språk: Svenska & engelska
​Lena Merk
E-mail: lena.merk@cesarritzcolleges.ch
Skola: César Ritz Colleges
Språk: Tyska & engelska
​Jenny Engdahl
E-mail: jenny.engdahl@cesarritzcolleges.ch
Skola: Culinary Arts Academy, Switzerland
(Konditorutbildning)
Språk: Svenska & engelska
David Sandberg
E-mail: david.sandberg@cesarritzcolleges.ch
Skola: Culinary Arts Academy, Switzerland ( Konditorutbildning)
Språk: Svenska & engelska
Beatrice Gheorghe
E-mail: beatrice.gheorghe@shms-mail.ch
Skola: SHMS​– Swiss Hotel Management School
Språk: Svenska & engelska
Rayan Abou Ali
E-mail: rayan.abou@ihtti-mail.ch
Skola: IHTTI – School of Hotel and Design Management
Språk: Svenska & engelska
​Simon Novén
E-mail: simon.noven@ihtti-mail.ch
Skola: IHTTI – School of Hotel and Design Management
Språk: Svenska & engelska
Sitemap