Kontakt - Swiss Education Group

Kontakt

Vill du ha mer information vg fyll i kontaktformuläret

Eller kontakta våra studievägledare direkt. Du kan också skicka email till våra studentambassadörer om du vill komma i kontakt med studenter som går på skolorna.

Read more about our Privacy policy

Kontakta våra studievägledare direkt

Vi hjälper dig med allt ifrån vägledning inför ditt val av skola och program till ansökan, information om CSN och kostnad, samt förberedelser inför skolstart.

Öppettider:
Måndag – fredag 09.00-17.00
Under introduktionshelgerna på skolorna går det även att ringa på helgen.

 

Marika Seth
Administratör och antagningsansvarig
Tel: +46 760 29 64 64
Email: antagning@swisseducation.se
Love Starke
Studievägledare
Tel: +46 723 666 156
Email: love.starke@swisseducation.se
Maja Tsiaklides
Studievägledare
Tel: +46 731 428 272
Email: maja@swisseducation.se 
Levi Kritikou
Studievägledare
Tel: +46 760 29 64 64
Email: levi.nikitin@swisseducation.se

Studentambassadörer

Du kan även kontakta våra studentambassadörer om du vill komma i kontakt med en student som studerar hos oss för tillfället.

Ylva Banelind
E-mail: ylva.banelind@cesarritzcolleges.ch
Skola: César Ritz Colleges ( Le Bouveret)
Dinah Karsbo
E-mail: sara.karsbo@cesarritzcolleges.ch
Skola: César Ritz Colleges ( Luzern)
​Anton Bertram
E-mail: bo.bertram@cesarritzcolleges.ch
Skola: Culinary Arts Academy, Switzerland (Kockutbildning)
​Mikaela Edlund
E-mail: sanna.edlund@cesarritzcolleges.ch
Skola: Culinary Arts Academy, Switzerland ( Konditorutbildning)
Kristin Hamberg
E-mail: kristin.hamberg@cesarritzcolleges.ch
Skola: Culinary Arts Academy, Switzerland ( Konditorutbildning)
​Gaelle Boutros
E-mail: gaelle.boutros@him-mail.ch
Skola: HIM – Hotel Institute Montreux
johanna Johanna Jensen-Carlén
E-mail: johannajcarlen@gmail.com
Skola: HIM – Hotel Institute Montreux
Rayan Abou Ali
E-mail: rayan.abou@ihtti-mail.ch
Skola: IHTTI – School of Hotel and Design Management
​Simon Novén
E-mail: simon.noven@ihtti-mail.ch
Skola: IHTTI – School of Hotel and Design Management
Lukas Vidfar
E-mail: lukas.vidfar@ihtti-mail.ch
Skola: IHTTI – School of Hotel and Design Management
​Frida Pettersson
E-mail: frida.pettersson@shms-mail.ch
Skola: SHMS​– Swiss Hotel Management School
Edwin Sköld Forsell
E-mail: carl.skold@shms-mail.ch
Skola: SHMS​– Swiss Hotel Management School

 

 

 

Sitemap