Kontakt - Swiss Education Group

Kontakt

Vill du ha mer information vg fyll i kontaktformuläret

Eller kontakta våra studievägledare direkt. Du kan också skicka email till våra studentambassadörer om du vill komma i kontakt med studenter som går på skolorna.


Kontakta våra studievägledare direkt

Vi hjälper dig med allt ifrån vägledning inför ditt val av skola och program till ansökan, information om CSN och kostnad, samt förberedelser inför skolstart.

Öppettider:
Måndag – fredag 09.00-17.00
Under introduktionshelgerna på skolorna går det även att ringa på helgen.

Magdalena Andreou
Administratör och antagningsansvarig
Tel: +46 760 29 64 64
Email: antagning@swisseducation.se
Love Starke
Studievägledare
Tel: +46 723 66 61 56
Email: love.starke@swisseducation.se
Maja Tsiaklides
Studievägledare
Tel: +46 731 42 82 72
Email: maja@swisseducation.se 
Levi Kritikou
Studievägledare
Tel: +46 760 29 64 64
Email: levi.nikitin@swisseducation.se

Studentambassadörer

Du kan även kontakta våra studentambassadörer om du vill komma i kontakt med en student som studerar hos oss för tillfället.

 

Skola: César Ritz Collage
Namn: Johanna Almeborn
Gymnasium: Bergska Gymnasium
Email: Johanna.almeborn@cesarritzcolleges.ch
Sociala medier: @mariasjohanna
Skola: Culinary Arts Academy, Switzerland (Kockutbildning)
Namn: William Emanuel Björkman
Gymnasium: Sandagymnasiet
Sociala medier: IG @Williambjorkman_
Facebook – William Björkman
Skola: Culinary Arts Academy, Switzerland (Konditorutbildning)
Namn: Jenny Engdahl
E-mail: jenny.engdahl@cesarritzcolleges.ch
Språk: Svenska & engelska
Skola: HIM – Hotel Institute Montreux
Namn: Joel Eriksson
Gymnasium: Grillska Gymnasium Örebro
Sociala medier: Facebook
Skola: HIM – Hotel Institute Montreux
Namn: Gustav Lundberg
Gymnasium: Tingvalla gymnasiet
E-mail: gustav.lundberg@him-mail.ch
Sociala medier: Instagram @gustav_lundbeerg
Skola: SHMS – Swiss Hotel Management School
Namn Tintin Lindell
Gymnasium Nacka Gymnasium
Sociala medier: IG @tintinlindell
Skola: SHMS – Swiss Hotel Management School
Namn: Beatrice Gheorghe
Gymnasium: Hässleholms Tekniska Skola
Email: beatrice.gheorghe@shms-mail.ch
Sociala Medier: Instagram @bbeeetttyyy